Venoruton

Venoruton 300 mg  je registrovaný léčivý přípravek poskytující účinnou úlevu od otoků a souvisejících příznaků chronické žilní insuficience jako jsou unavené, těžké, oteklé a bolestivé nohy, křeče, parestézie a neklidné nohy.

U hemoroidů zmírňuje Venoruton  otok na sliznici konečníku a ulevuje tak od svědění, krvácení a mokvání. Na doporučení lékaře se Venoruton  používá též při diabetické retinopatii a ke snížení lymfedému.

 

Venoruton  je určen pro dospělé. Volně prodejný lék k vnitřnímu užití. Obsahuje oxerutinum. Čtěte pečlivě příbalovou informaci a ohledně užívání se poraďte s vaším lékařem nebo lékárníkem.
  • Venoruton Forte díky obsahu oxerutinů, látek rostlinného původu, poskytuje úlevu od příznaků unavených nohou.

  • Zmírňuje příznaky chronické žilní nedostatečnosti, a to již do 2 týdnů.

  • Účinnost Venorutonu Forte je klinicky prokázána.

  • Venoruton přináší též úlevu od příznaků hemoroidů jako jsou například svědění, podráždění či otok v oblasti  konečníku.

STOP HLEDÁNÍ ...

Chronická žilní nedostatečnost a hemoroidy jsou progresivní stavy, které se postupem času zhoršují, pokud jim není věnována náležitá péče

Těžké a unavené nohy

Venoruton zmírňuje bolest a příznaky spojené s chronickou žilní nedostatečností, jako jsou pocit těžkých nohou, svědění a únava nohou, otoky dolních končetin a otoky kotníků.

Hemoroidy

Venoruton snižuje závažnost příznaků spojených s hemoroidy jako jsou například svědění, podráždění či otok v oblasti konečníku

Posiluje
žilní stěnu

Snižuje
otoky

Zlepšuje krevní oběh v nohou

Snižuje napětí, mravenčení a svědění v nohou

Jak přípravek Venoruton působí?

U pacientů s onemocněním žil dochází k nadměrnému prosakování malých cév, což způsobuje otoky.

Venoruton stabilizuje cévní stěnu a působí na kapiláry tak, že snižuje únik vody a dalších látek přes cévní stěnu a tím následně zmírňuje otoky.

V případě hemoroidů Venoruton zmírňuje otok kolem konečníku a poskytuje úlevu od příznaků, jako jsou otoky, svědění a mokvání.

Venoruton obsahuje složky rostlinného původu. Vyrábí se z květů Jerlínu japonského (Sophora japonica). Listy a pupeny Jerlínu japonského mají protizánětlivé, omlazující a antioxidační vlastnosti.

Klinicky ověřená účinnost 5

Rychlá a účinná úleva od příznaků unavených nohou.

 

  • Četné studie prokazují účinnost přípravku Venoruton při zmírňování příznaků spojených s chronickou žilní nedostatečností.

  • Kombinovaná léčba kompresními punčochami a přípravkem Venoruton je doporučována jako výrazně efektivní při zmírňování otoků nohou.

  • V těhotenství je podání přípravku Venoruton možné po poradě s lékařem.

Účinná látka

Oxerutin neboli o-beta-hydroxyethyl-rutosid – patří mezi látky vazoprotektivní

Léková forma

Tvrdé tobolky

Dávkování a způsob užití

Chronická žilní insuficience a její komplikace:
1 tobolka 3x denně (900 mg oxerutinu denně).
Ke zmírnění obtíží dochází obvykle během 2 týdnů. V léčbě je vhodné pokračovat ve stejném dávkování až do odeznění příznaků, ne však déle než 3 měsíce. Po této době musí být léčba přehodnocena.

Hemoroidy:
1 tobolka 3x denně (celkem 900 mg oxerutinu denně) po dobu až 3 týdnů.

Diabetická retinopatie:
Pokud lékař neurčí jinak, doporučené dávkování je 2 400 mg oxerutinu denně, tj. 4 tobolky 2x denně.

Lymfedém:
Doporučená dávka je 3 000 mg oxerutinu denně, tj. 5 tobolek 2x denně. Vzhledem k počtu tobolek v denní dávce tohoto přípravku (5 tobolek 2x denně, tj. celkem 10 tobolek denně) je vhodnější v této indikaci užívat léčivý přípravek Venoruton Forte 500 mg v dávce 3 tablety 2x denně (tj. celkem 6 tablet denně).

Příbalová informace léčivého přípravku Venoruton

Pomocné látky:

Náplň tobolky: makrogol 6000
Tobolka: žlutý oxid železitý (E 172), oxid titaničitý (E 171), želatina, natrium-lauryl-sulfát
Černý inkoust: černý oxid železitý (E 172), šelak, propylenglykol

Kontraindikace

Pozorně čtěte příbalovou informaci.
Neužívejte přípravek při hypersenzitivitě na léčivou látku nebo na kteroukoli pomocnou látku.
Ženám od 4. měsíce těhotenství a ženám v období kojení je možné Venoruton podávat, avšak jenom v případech, je-li to nezbytně indikováno.

Balení

50 tvrdých tobolek

Složení

Jedna tobolka Venorutonu obsahuje 300 mg oxerutinum (O-beta-hydroxyethyl-rutosid).

³ Venoruton příbalová informace

5 Belcaro G, et al. Management of Varicose Veins and Chronic Venous Insufficiency in a Comparative Registry with Nine Venoactive Products in Comparison with Stockings.Int J Angiol. 2017;26(3):170-178. doi:10.1055/s-0036-1597756 - Cesarone MR, Belcaro G, Pellegrini L, et al. Venoruton vs Daflon: evaluation of effects on quality of life in chronic venous insufficiency. Angiology. 2006;57(2):131-138. doi:10.1177/000331970605700201 - WijayanegaraH, MoseJC, AchmadL, SobarnaR, PermadiW. A clinical trial of hydroxyethylrutosides in the treatment of haemorrhoids of pregnancy. J Int Med Res. 1992;20(1):54-60. doi:10.1177/030006059202000107