Venoruton Forte

Venoruton Forte 500 mg  je registrovaný léčivý přípravek poskytující účinnou úlevu od otoků a souvisejících příznaků chronické žilní insuficience jako jsou unavené, těžké, oteklé a bolestivé nohy, křeče, parestézie a neklidné nohy.

U hemoroidů zmírňuje Venoruton Forte otok na sliznici konečníku a ulevuje tak od svědění, krvácení a mokvání. Na doporučení lékaře se Venoruton Forte  používá ke snížení lymfedému.

Venoruton Forte je určen pro dospělé. Volně prodejný lék k vnitřnímu užití. Obsahuje oxerutinum. Čtěte pečlivě příbalovou informaci a ohledně užívání se poraďte s vaším lékařem nebo lékárníkem.
  • Venoruton Forte díky obsahu oxerutinů, látek rostlinného původu, poskytuje úlevu od příznaků unavených nohou.

  • Zmírňuje příznaky chronické žilní nedostatečnosti, a to již do 2 týdnů.

  • Účinnost Venorutonu Forte je klinicky prokázána.

  • Venoruton přináší též úlevu od příznaků hemoroidů jako jsou například svědění, podráždění či otok v oblasti  konečníku.

Už nemusíte hledat...

Chronická žilní nedostatečnost a hemoroidy jsou progresivní stavy, které se postupem času zhoršují, pokud jim není věnována náležitá péče

Těžké a unavené nohy

Venoruton zmírňuje bolest a příznaky spojené s chronickou žilní nedostatečností, jako jsou pocit těžkých nohou, svědění a únava nohou, otoky dolních končetin a otoky kotníků. 

Hemoroidy

Venoruton snižuje závažnost příznaků spojených s hemoroidy jako jsou například svědění, podráždění či otok v oblasti konečníku.

Posiluje
žilní stěnu

Snižuje
otoky

Zlepšuje krevní oběh v nohou

Snižuje napětí, mravenčení a svědění v nohou

Jak přípravek Venoruton působí?

U pacientů s onemocněním žil dochází k nadměrnému prosakování malých cév, což způsobuje otoky.

Venoruton stabilizuje cévní stěnu a působí na kapiláry tak, že snižuje únik vody a dalších látek přes cévní stěnu a tím následně zmírňuje otoky.

V případě hemoroidů Venoruton zmírňuje otok kolem konečníku a poskytuje úlevu od příznaků, jako jsou otoky, svědění a mokvání.

Venoruton má rostlinné složení, vyrábí se z květů Jerlínu japonského (Sophora japonica). Listy a pupeny Jerlínu japonského mají protizánětlivé, omlazující a antioxidační vlastnosti.

 

Klinicky ověřená účinnost 5

Rychlá a účinná úleva od příznaků unavených nohou.

 

  • Četné studie prokazují účinnost přípravku Venoruton při zmírňování příznaků spojených s chronickou žilní nedostatečností.

  • Kombinovaná léčba kompresními punčochami a přípravkem Venoruton je doporučována jako výrazně efektivní při zmírňování otoků nohou.

  • V těhotenství je podání přípravku Venoruton možné po poradě s lékařem.

Účinná látka

Oxerutin neboli o-beta-hydroxyethyl-rutosid – patří mezi látky vazoprotektivní

Léková forma

Potahované tablety

Dávkování a způsob užití:

Chronická žilní insuficience a její komplikace:
1 tableta 2x denně (1 000 mg oxerutinu denně).
Ke zmírnění obtíží dochází obvykle během 2 týdnů. V léčbě je vhodné pokračovat ve stejném dávkování až do odeznění příznaků, ne však déle než 3 měsíce. Po této době musí být léčba přehodnocena.

Hemoroidy:
1 tableta 2x denně (celkem 1 000 mg oxerutinu denně) po dobu až 3 týdnů.

Lymfedém:
Pokud lékař neurčí jinak, doporučená dávka je 3 tablety 2x denně (tj. 3 000 mg oxerutinu/den).
Tablety se užívají celé, během jídla a zapíjejí se trochou tekutiny.

Příbalová informace léčivého přípravku Venoruton Forte

Složení

Jedna tableta Venorutonu Forte obsahuje oxerutinum 500 mg.
Pomocné látky: makrogol 6 000, magnesium stearát

Kontraindikace

Pozorně čtěte příbalovou informaci.
Neužívejte přípravek při hypersenzitivitě na léčivou látku nebo na kteroukoli pomocnou látku.
Pokud jste těhotná nebo kojíte, domníváte se, že můžete být těhotná, nebo plánujete otěhotnět, poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem dříve, než začnete tento přípravek užívat.
Příbalová informace ke stažení zde.

Balení

60 tablet

5 Belcaro G, et al. Management of Varicose Veins and Chronic Venous Insufficiency in a Comparative Registry with Nine Venoactive Products in Comparison with Stockings.Int J Angiol. 2017;26(3):170-178. doi:10.1055/s-0036-1597756 - Cesarone MR, Belcaro G, Pellegrini L, et al. Venoruton vs Daflon: evaluation of effects on quality of life in chronic venous insufficiency. Angiology. 2006;57(2):131-138. doi:10.1177/000331970605700201 - WijayanegaraH, MoseJC, AchmadL, SobarnaR, PermadiW. A clinical trial of hydroxyethylrutosides in the treatment of haemorrhoids of pregnancy. J Int Med Res. 1992;20(1):54-60. doi:10.1177/030006059202000107